A Transparency International (TI) magyarországi ügyvezetője újra megalapozatlan és méltatlan támadást indított az Állami Számvevőszék ellen. Az ÁSZ határozottan visszautasítja a vádakat, és arra kéri a TI-t, hogy a Számvevőszéket ne saját feltételezései, hanem munkája és jelentései alapján ítélje meg, illetve tegye egyértelművé, mire alapozza súlyos és az ÁSZ szakmai tisztességét megkérdőjelező állításait.
Az ÁSZ megdöbbenéssel olvasta Alexa Noémi 2012. június 6-án tett nyilatkozatát. A TI magyarországi vezetője azt veti a Számvevőszéket 2010. július 5. óta vezető Domokos László szemére, hogy korábban a Fidesz frakcióvezető-helyetteseként dolgozott. Domokos László 1998 és 2002 között volt a Fidesz frakcióvezető-helyettese, azaz nyolc évvel azelőtt, hogy az ÁSZ elnökévé megválasztotta volna az Országgyűlés. Különösen annak fényében érthetetlen a TI ügyvezetőjének nyilatkozata, hogy a szervezet korrupciós kockázatokkal foglalkozó Nemzeti Integritás Tanulmányának egyik szerkesztője szintén egy egykori pártpolitikus és frakcióvezető-helyettes, Hack Péter, akinek a pártatlanságával és objektivitásával kapcsolatban nem merül fel kétely Alexa Noémiban. Az ÁSZ az egyenlő elbírálás jegyében arra kéri a TI ügyvezetőjét, hogy ha általánosan nem tartja az elfogulatlanságot kizáró oknak a korábbi politikai tapasztalatokat, akkor az ÁSZ vezetését is ennek megfelelően, kizárólag a munkája alapján ítélje meg.
Meggyőződésünk ugyanis, hogy az állami intézményeket és a nemzetközi szervezeteket is csak az elvégzett munkájuk alapján lehet megítélni. Szomorúan vettük ezért tudomásul, hogy a TI ezúttal sem vette a fáradtságot annak közlésére, hogy mire alapozza az ÁSZ munkatársainak szakmai tisztességét megkérdőjelező állításait. A nemzetközi szervezet ugyanis nem teszi egyértelművé, hogy egyes megállapításait milyen dokumentumokkal, elemzésekkel támasztja alá. Erre azért lenne szükség, mert módszertani átláthatóság hiányában a tények, illetve a TI egyes munkatársainak szubjektív véleménye nem különül el egymástól, így félő, hogy az egész szervezetre rávetődik a megalapozatlan vádaskodás árnya.
Az ÁSZ ellenőrzéseit szigorú szakmai standardok alapján, transzparens módon, minden egyéb szervezettől függetlenül, pártatlanul végzi. Munkánk elismerése, hogy az európai számvevőszékeket tömörítő EUROSAI függetlenségi munkacsoportjának vezetésére az ÁSZ munkatársát kérték fel, illetve hogy a Nemzetközi Korrupcióellenes Szövetség jelenleg is tartó washingtoni találkozójára a Világbank Magyarországról csak az ÁSZ-elnökét hívta meg, így Hazánkat egyedül a Számvevőszék képviseli ezen a rangos fórumon. Az ÁSZ a magyar jogállamiság egyik legfontosabb garanciális intézménye, így a minden alapot nélkülöző, de az ÁSZ-szal szembeni közbizalom aláásására alkalmas kijelentések a magyar demokratikus jogállam alapjait is veszélyeztetik. Közös nemzeti érdek a közpénzfelhasználók ellenőrzése, az ÁSZ hitelességének megalapozatlan kétségbe vonása azonban épp ezt nehezíti meg, lehetetleníti el.